Jakie nowości czekają na uczelniach wyższych?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W nowym roku akademickim uniwersytety z Wrocławia planują wprowadzić dużo nowości. Między innymi na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego otworzy się Centrum Symulacji Procesów Biznesowych. Natomiast Uniwersytet Przyrodniczy zamierza otworzyć centrum wsparcia dla studentów z zagranicy.

W ostatnich latach uczelnie wyższe dążą do tego, by przekształcić proces kształcenia w stronę wirtualizacji procesów, Uniwersytet Ekonomiczny nie jest wyjątkiem, zdaniem prodziekana do spraw kształcenia takie działania mają ułatwić studentom przyswajanie wiedzy i przygotować ich do rynku pracy.

Centrum Symulacji Procesów Biznesowych jest to budynek, w którym studenci z prowadzącymi w warunkach wirtualnej rzeczywistości mogą symulować np. procesy biznesowe, funkcjonowanie np. rynku giełdowego, czy tej rynku różnego rodzaju towarów, materiałów np. rynku ropy. Ich decyzje będą poddane ocenie, ale także posłużą do udoskonalania pewnych procesów – mówi Bogusław Półtorak, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prodziekan do spraw kształcenia.

W centrum będą prowadzone zajęcia dydaktyczne związane z symulacją procesów biznesowych za pomocą technologii VR.

Uczestniczka zajęć jest w tej chwili w procesie usługo-handlowym i przystępuje do pracy na kasie w sklepie budowlanym, będzie wykonywała w tej chwili różne gesty związane z obsługą tej kasy, z przyjmowaniem towaru od klienta, z kasowaniem ich na czytniku, następnie z wydaniem paragonu, po oczywiście, uregulowanie płatności przez nastego klienta – mówi Krzysztof Ryszard Nowosielski, dr hab. prof. Uniwersytetu Ekonomicznego.

Natomiast w Uniwersytecie Przyrodniczym już od września ruszy centrum wsparcia dla studentów z zagranicy – Welcome Point. Ma on pomóc nowo przybyłym studentom oswoić się na uczelni.

Nasi pracownicy będą pomagać w tych pierwszych etapach adaptacji studentów zagranicznych na naszej uczelni, będą pokazywać jakie możliwości proponuje uczelnia – mówi Maria Hryceniak, biuro rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego.

W centrum wsparcia studenci będą mogli nie tylko otrzymać niezbędne informacje o środowisku akademickim, a także informacje o mieście i ciekawych wydarzeniach w nim.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy