Kino plenerowe w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W piątek 12 czerwca rusza kino plenerowe w Trzebnicy. Jaki film mieszkańcy będą mieli szanse zobaczyć jako pierwszy?

Trzebnica już od dwóch lat organizuje kino plenerowe dla mieszkańców. Do tej pory wydarzenie odbywało się na parkingu przy Art Kawiarni koło budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Tym razem projekcja będzie miała miejsce na scenie między Stawami Trzebnickim.

Pomysł wyszedł od Burmistrza Gminy Trzebnica, Marka Długozimy. My postanowiliśmy zrealizować ten pomysł w rzeczywistości, nadać mu realny kształt i stąd pomysł na kino plenerowe. Najwyższy czas, aby wyjść na zewnątrz i nie zamykać się w czterech ścianach, połączyć dwie przyjemności: oglądania dobrego filmu wśród pięknych okolicznościach przyrody – mówi Aleksandra Kuriata, kierownik Działu Kultury, Kina i Widowisk w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. 

Dzięki pięciometrowemu ekranowi widzowie będą mogli co tydzień w najlepszej jakości oglądać filmy wybrane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. 

Jestem przekonany, że widzowie będą zadowoleni. Mamy już rozeznanie w tym kierunku, robiliśmy kina plenerowe w ubiegłym roku i dwa lata temu, a teraz przy ekranie jaki mamy do wyświetlania filmów, tym bardziej będzie udany seans – tłumaczy Leszek Borsuk, z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. 

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem wszelkich norm epidemicznych i procedur bezpieczeństwa, dzięki czemu mieszkańcy swobodnie będą mogli uczestniczyć w projekcji. 

Odległości będą zachowane według wytycznych i rozporządzenia rządu. Wszystkie procedury, jeśli chodzi o bezpieczeństwo widzów, jak najbardziej będą przypilnowane ze strony Gminnego Centrum Kultury i Sportu – wyjaśnia Aleksandra Kuriata

Jako pierwszy będzie wyświetlony polski film „Tylko mnie kochaj”. 

Liczymy na dobrą frekwencję. Oby pogoda dopisała – dopowiada Mateusz Kempa, Radny Gminy Trzebnica.

Pierwsza projekcja odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 21.30.

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy