Nowe maluchy w ZOO Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski ogród zoologiczny mimo pandemii koronawirusa stale się powiększa. W kwietniu w ZOO Wrocław na świat przyszły cztery lemury katta. Jest to gatunek ssaków skrajnie zagrożony.

Wszystkie lemury są endemitami, czyli mieszkają na jednej wyspie – Madagaskarze. Sytuacja tych ssaków jest trudna. Przez ostatnie 20 lat populacja lemurów katta spadła o 97 procent.

Cztery maluchy czują się dobrze. Mają około dwóch tygodni.

Lemury katta i inne zwierzęta ZOO można poznać, dzięki cyklowi #domowezoo, który jest dostępny na facebooku ogrodu zoologicznego, dzięki spotkaniom można się dowiedzieć wiele ciekawostek na temat zwierząt.

ZOO Wrocław zaprasza również do wsparcia zwierząt, poprzez zakup biletu na przyszłość. Więcej informacji na temat biletu na przyszłość można znaleźć na stronie ZOO Wrocław, a także w materiale Echo24 Magdy Pasiewicz, tutaj

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy