Powstała Rada Biznesu powiatu wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wspólne działania gospodarcze, rozwój biznesu i stworzenie przestrzeni do dialogu między przedsiębiorcami. W takim celu powstała Rada Biznesu powiatu wrocławskiego, która ma skupiać wokół siebie największe i najważniejsze przedsiębiorstwa z terenu powiatu. Wszystko po to, żeby wspierać lokalny biznes.

Chodzi o integrację w pełnym tego słowa znaczeniu, nawiązanie współpracy przede wszystkim także współpracy nie tylko z przedsiębiorcami naszych gmin, ale również współpracy z lokalnym samorządem, tu w tym przypadku starostwem. Chodzi o to, aby nam ułatwić, pomóc w działalności gospodarczej no i oczywiście doceniać to, co robimy dla lokalnej społeczności – mówi Sławomir Hryniewicz, przewodniczący Rady Biznesu powiatu wrocławskiego.

Jest to przede wszystkim budowanie marki, budowanie marki z dwóch stron. Marki powiatu wrocławskiego poprzez silnych przedsiębiorców i prowadzących właśnie ten czysty biznes, a przedsiębiorcy mogący wykorzystywać markę powiatu, budują też swoją markę – dodaje Barbara Kosterska, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Rada Biznesu Powiatu Wrocławskiego ma integrować środowisko przedsiębiorców, budować prestiż, ale umacniać także idee wzajemnej pomocy między przedsiębiorcami. Zarząd powiatu wrocławskiego chce w ten sposób tworzyć dogodne warunki dla nowych inwestycji.

Działają na rzecz mieszkańców na rzecz społeczeństwa, jest to już taki biznes ugruntowany, gdzie te efekty pracy już nie są nastawione tylko i wyłącznie na zysk, co jest głównym celem przedsiębiorczości, ale też właśnie te działania prospołeczne i to bardzo cieszy – podkreśla Barbara Kosterska, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Od Rady Biznesu się spodziewamy tego, że będzie taka jak członkowie będą generowali. Główną funkcją oprócz doradztwa dla powiatu jest jednak integrowanie przedsiębiorców i kreowanie współpracy między nimi – podkreśla Wiesław Gaczyński, prezes stowarzyszenia Przedsiębiorców ziemi kobierzyckiej.

Na ten moment w Radzie Biznesu jest 10 przedsiębiorstw. Każda gmina powiatu ma tam swojego (co najmniej jednego) przedstawiciela.

Spora reprezentacja to branża budowlana między innymi firma SANBET deweloperska, są też przedstawiciele przetwórstwa rolno-spożywczego, są też przedstawiciele usług, mieliśmy także muzeum, czyli branża turystyczna. Mam nadzieję, że poszerzymy troszeczkę branże dodatkowe, z rolnictwa nie mamy nikogo. Przewidujemy jeszcze jej poszerzenie przynajmniej o taką liczbę jaka w tej chwili jest – mówi Sławomir Hryniewicz, przewodniczący Rady Biznesu powiatu wrocławskiego.

Kreowanie współpracy według mnie jest tu najważniejszą rolą. Stąd pomysł zrobienia listy firm rekomendowanych powiatu wrocławskiego i spróbujemy coś takiego stworzyć, żeby tych przedsiębiorstw pewnych za, które ręczymy było jak najwięcej, żeby była wizytówką powiatu – wyjaśnia Wiesław Gaczyński, prezes stowarzyszenia Przedsiębiorców ziemi kobierzyckiej.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat liczba przedsiębiorstw na terenie powiatu wrocławskiego wzrosła o ponad 6 tysięcy. To właśnie jeden z czynników dynamicznego rozwoju powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy