Powstanie klasa informatyczna w LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie utworzono klasę informatyczną, z czego uczniowie i nauczyciele są bardzo zadowoleni dlatego że jest to nowość. Szczególnie to jest także dobra wiadomość dla przyszłych kandydatów, czyli dla 8-klasistów, którzy dopiero zastanawiają się jakie liceum wybrać. Spotkanie zapowiadające oficjalne otwarcia klasy o profilu informatycznym odbyło się 21 kwietnia, w którym uczestniczył również minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

– Klasy informatyczne powinny się otwierać wszędzie tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie, a Syców jest wyjątkowy ze względu na to, że bardzo dużo się tutaj dzieje, jeśli chodzi o kształcenie młodych ludzi w obszarze programowania na tym etapie podstawowym – mówi Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Sycowska młodzież idzie z duchem czasu, rozwija się i coraz bardziej interesuje się tematami związanymi z programowaniem i cyfryzacją. Nowa klasa informatyczna umożliwi im realizację tej pasji.

– Od wielu lat mamy tendencję odpływową. Dzieciaki, które dostaną wykształcenie w Sycowie, nauczą się podstaw, wyjeżdżają do innych ośrodków, szczególnie w Wielkopolsce, bo nie mają możliwości kontynuowania tej nauki właśnie w Sycowie. Na szczęście od dzisiaj to się zmienia. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzieciaki z Sycowa będą miały możliwość – bo to nie o to chodzi, że muszą – realizowania swoich pasji właśnie w Sycowie – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Obecnie do sycowskiego Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza ponad 260 uczniów. Niewykluczone jest, że po oficjalnym otwarciu klasy informatycznej ta liczba się powiększy.

– Teraz, po utworzeniu nowej klasy zainteresowanie będzie o wiele większe. Na mnie osobiście zrobiło to duże wrażenie i na pewno na wiele osób też. Interesuję się wieloma rzeczami, dlatego wybór szkoły dla mnie jest dość trudny. Ale klasa informatyczna w Sycowie na pewno dużo zmienia – mówi Krystian Jeziorny, uczeń SP nr 3 w Sycowie.

– Myślę, że jest to odpowiedź na oczekiwania powiedziałbym jutra, najbliższej przyszłości, ale też oczekiwania ucznióklas 8. Nie tylko sycowskich, ale ościennych szkół podstawowych, którzy osiągają sukcesy, a często muszą korzystać z oferty edukacyjnej innych szkół. Jako dyrektor dołożę wszelakich starań, by ta klasa była atrakcyjna pod każdym względem – mówi Robert Dziergwa, dyrektor LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie.

Nowa klasa informatyczna poszerzy ofertę edukacyjną liceum i stanie się czwartym kierunkiem, który będzie do dyspozycji przyszłych kandydatów. Oprócz tego w liceum jest także klasa humanistyczna, ekonomiczna i medyczna. Zapisywać się do klasy o profilu informatycznym uczniowie będą mogli już w maju bieżącego roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy