Przystanek? Wiersz!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Okazją, żeby zatrzymać się i poznać głębiej świat poezji - może być projekt „Przystanek wiersz”. Jak wskazuje nazwa, w ramach projektu, będzie można poznać te znane i te mniej znane teksty.

Pomysł jest bardzo prosty – chciałam podzielić się dobrymi rzeczami. Ludzie, którzy lubią czytać, lubią zwykle też opowiadać o nich innym. Ja lubię poezję, więc pomyślałam, że może inni też ją polubią, a ponieważ o poezji mówi się stosunkowo rzadko, to pomyślałam, że warto zrealizować ten pomysł – mówi Kamila Korzeniewska, pomysłodawczyni projektu.

Projekt jest realizowany w mediach społecznościowych. To 10 wierszy, które będą się ukazywać w każdy czwartek po południu, na stronie facebookowej Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Większość wierszy jest współczesna, ale znajdzie się również miejsce na twórczość na przykład Adama Mickiewicza.

Przystanek Wiersz – to nasza literacka akcja, z którą można się spotkać na przestrzeni miejskiej, korzystając w wolnej chwili z Facebooka, wracając na przykład po południu z pracy do domu. „Przystanek Wiersz” to spotkanie z poezją współczesną, którą przedstawiamy w odcinkach – mówi Katarzyna Kabat, Kierownik Działu Promocji MBP we Wrocławiu.

Akcja jest skierowana do wszystkich – młodzieży i dorosłych. Jak mówi Kamila Korzeniewska, często jeden wiersz wystarczy, żeby zainteresować się poezją.

Ja nie lubię takiego romantyzowania poezji, bo poezja może być dla nas użytkowa. Może nam codziennie pomóc, zainspirować, zaciekawić, jakoś nazwać to, co nas dręczy. To jest taka ciekawa droga, tym bardziej, że nie zajmuje dużo czasu – podkreśla Kamila Korzeniewska.

Pomysłodawczyni projektu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zachęcają do zatrzymania się na „Przystanku wiersz” oraz do poszukiwania poezji na własną rękę.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy