Senatorowie debatują. Zmiany klimatyczne przyczyną nowotworów u dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zmiany klimatyczne obecnie są jednym z największych wyzwań, z którymi my - jako społeczeństwo - musimy sobie radzić i zarazem jedną z najczęstszych przyczyn nowotworów, szczególnie u dzieci. To jest ważny temat, o którym warto rozmawiać. Właśnie dlatego z wizytą studyjną do Wrocławia zawitał Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki. Wraz z innymi senatorami i przedstawicielami Komisji ds. Klimatu odwiedził Przylądek Nadziei.

Temat jest niezwykle ważny. Może już dla naszego pokolenia powoli schodzącego ze sceny już mniej, ale dla młodzieży i dla dzieci, a zwłaszcza dla dzieci, których dotyka straszna choroba, z którą tak wspaniale walczą w Przylądku Nadziei, jest to temat niemalże kluczowy – mówi prof. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu RP.

Życzyłbym sobie, żebyśmy rzeczywiście mogli wypracować na poziomie centralnym, taki narodowy program, który będzie w sposób uczciwy i kompleksowo traktował o kwestiach ochrony chociażby powietrza. Dzisiaj samorząd Wrocławia i wiele innych samorządów ponoszą gigantyczny trud i wysiłek związany z tym, aby wokół nas było czyste powietrze – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Dzisiaj mówimy o wpływie klimatu, środowiska na nasze zdrowie, na zdrowie dzieci, ale w ogóle na zdrowie społeczeństwa. Uniwersytet Medyczny jest gotowy na innowacje, gotowy na rzeczy, które nas czekają w najbliższych latach. Deklaruję państwu chęć pomocy, wsparcia i realizacji tych pomysłów – mówi prof. dr hab. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Szpital Uniwersytecki powoli staje się liderem, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi, nie tylko w naszym województwie, ale również biorąc pod uwagę to, skąd mamy pacjentów, dla dużej części Polski – mówi dr Jakub Berezowski, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Mając geny po rodzicach lub geny nabyte, wszystko to robi środowisko – jest włącznikiem albo sprawcą powstania onkogenu. Będziemy debatować. Przyjechali fantastyczni senatorowie, przyszły osoby z miasta zajmujące się ochroną zdrowotną, jak i z Urzędu Marszałkowskiego. Coś wymyślimy dla naszego regionu, a ponieważ jesteśmy senatorami, to to się rozprzestrzeni na całą Polskę, bo każdy z senatorów zawiezie to do swojego regionu – mówi prof. Alicja Chybicka, senator RP.

Zobacz również

Choć w ostatnich dniach największe emocje budził widok zalanych miast, ogromne straty ponieśli również rolnicy. O wsparciu dla nich, także w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego regionu i całego kraju, mówił dziś we Wrocławiu wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy