Tramwaj na Popowice coraz bliżej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skrzyżowanie ulic Poznańskiej i Długiej, to właśnie tutaj zakończono pierwszy etap budowy linii tramwajowej na Popowice. Ogromna inwestycja warta ponad 220 milionów złotych ma między innymi odciążyć ruch przy ulicy Legnickiej.

Dziś jedno z najbardziej obciążonych torowisk to to przy ul. Legnickiej. To nie ulega wątpliwości. Tam co minutę czekamy na kolejny tramwaj. Jeżdżą jeden za drugim, w różnych kierunkach miasta. Potrzebowaliśmy tej alternatywy, po drugie to jest część miasta, która bardzo prężnie się rozwija – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Inwestycja jest kompleksowa. Najważniejsza jest budowa torowiska, ale oprócz tego powstają ścieżki rowerowe i przejazd kolejowy, który może dla mieszkańców okazać się przełomowy.

 – W tym miejscu powstanie nowy węzeł komunikacyjny, tak aby pasażerowie komunikacji zbiorowej mogli się przesiąść w te kolejową i na odwrót. Ci z nas, którzy do Wrocławia przyjeżdżają pociągiem będą tu mogli przesiąść się na tramwaj lub autobus. Mamy kompletny  układ drogowy zorganizowany, dodatkowo torowisko na pierwszym odcinku, a częściowo trasa jest autobusowo-tramwajowa  – dodaje Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

10 kwietnia został oddany do użytku pierwszy fragment inwestycji.

Na swoje trasy wrócili nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie MPK, bo autobusy na ul. Długiej dziś już jeżdżą. Koszt tego etapu inwestycji to 60 milionów złotych – wyjaśnia Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Cała inwestycja to także przebudowa energetyczna, która wymagała już rewitalizacji. 

To 60 km sieci podziemnych kabli i węzła energetycznego. To wszystko zostało zmienione, odnowione tak, aby przez kolejne dziesiątki lat służyło wrocławianom – dodaje Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Teraz będą kontynuowane prace związane z linią tramwajową od ulicy Popowickiej do Milenijnej, a także przy ul. Dmowskiego.

Wykonawca idzie zgodnie z harmonogramem. Pandemia nie spowolniła naszych działań i postępu prac. Po pierwsze w dostawach materiałów, a po drugie w pracownikach. Harmonogram prac jest na tyle elastyczny, że możemy wprowadzać drobne zmiany w zależności od potrzeb. Natomiast też trzeba mieć świadomość, że na tych budowach pracują ludzie – podsumowuje Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2022 roku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy