Z kamerą wśród tygrysów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Para tygrysów sumatrzańskich z ZOO Wrocław doczekała się pierwszego potomka. Jak będzie nazywał się nowy mieszkaniec?

W ZOO Wrocław Nuri i Tengah doczekała się potomka. Mały tygrys ma już dwa miesiące i od kilku dni poznaje wybieg. Małe tygrysiątko póki co jest niesamodzielne, a o jego bezpieczeństwo dba matka.

Codziennie widzimy postęp. Początkowo tygrysiczka chodziła tylko po ziemi, teraz próbuje się wspinać. Cały czas zapoznaje się z otoczeniem — mówi prezes ZOO Wrocław, Radosław Ratajszczak

Większość zwierząt we wrocławskim zoo ma przypisane imiona. Jak będzie nazywał się nowy mieszkaniec?

Będzie miał imię, ale jeszcze oficjalnie nie zostało ono wybrane, prawdopodobnie będzie określone w konkursie — wyjaśnia Beata Niewęgłowska, opiekunka tygrysów w ZOO Wrocław.

Tygrys sumatrzański to jeden z bardziej zagrożonych gatunków. Na świecie żyje ich około 400. Każde narodziny tygrysów w hodowlach zachowawczych to ogromny sukces ogrodu zoologicznego.

To jest gatunek krytycznie zagrożony. Może nie przetrwać nawet 25 lat w naturze — opowiada Radosław Ratajszczak.

Jeśli będzie taka możliwość, być może potomstwo naszych tygrysów trafi w przyszłości do środowiska naturalnego — dodaje Beata Niewęgłowska.

Małe tygrysiątko z zoo każdego dnia się rozwija i staje się coraz bardziej samodzielne.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy