Zakończyła się 6.edycja wrocławskiej Szkoły Liderów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławskim Centrum Seniora zakończyła się 6. edycja Szkoły Liderów. Jest ona skierowana do osób, które są aktywnie zaangażowane w życie klubów senioralnych, jak również do osób, które są zainteresowane organizacją różnego rodzaju aktywności dla seniorów. W ramach takiej szkoły uczestnicy mogą między innymi lepiej poznać specyfikę współpracy ze starszymi osobami oraz nauczyć się w sposób atrakcyjny i poprawny jak organizować dla nich różnego rodzaju przedsięwzięcia.

To bardzo nowatorski projekt nawet w skali kraju, bo byliśmy pionierami, jeśli chodzi o zbudowanie właśnie oferty edukacyjnej dla osób, które chciałyby być takimi animatorami dla środowisk senioralnych, ale odpowiednio przygotowanymi – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Szkoła Liderów odbywa się dwa razy do roku. Jest to projekt miejski koordynowany przez zespół Wrocławskiego Centrum Seniora. Udział w niej jest bezpłatny. Aktualnie zakończyła się 6. edycja wrocławskiej Szkoły Liderów, którą ukończyło 15 osób. 

Uczestnicy przez trzy miesiące brali udział w różnorodnych spotkaniach i warsztatach, dzięki którym mogli zdobywać widzę, ale też rozwijać swoje umiejętności, między innymi kompetencje personalno-społeczne. Dowiadywali się też w jaki sposób pozyskiwać dotacje na działania senioralne, w jaki sposób diagnozować i identyfikować potrzeby, oczekiwania osób starszych, w jaki sposób projektować działania, jak integrować te grupy osób starszych oraz w jaki sposób współpracować z partnerami lokalnymi – mówi Kamila Polańska, specjalista ds. Projektów Senioralnych i Informacji WCRS – WCS.

Zajęcia dały mi bardzo dużo. Ostatnie zajęcia były na przykład z nauki śmiechu, jak właśnie umieć obrócić pewne sytuacje w żart, jak umieć rozmawiać z seniorami, jak potrafić wśród swoich seniorów znaleźć takich, którzy w jakiś sposób mogą być problematyczni dla grupy i starać się nimi zająć, żeby im się wydawało, że oni są bardzo ważni i istotni, że nie robią nam jakiegoś smutku w grupie. Więc z ciekawości przychodziłam na każde zajęcie – mówi Aleksandra Pawliszyn, absolwentka 6. edycji wrocławskiej Szkoły Liderów.

Przede wszystkim szukałam nowego pomysłu na siebie, żeby zdobyć nowe kompetencje. Tutaj cały program, całe założenie projektowe bardzo mi się spodobało. Bardzo się cieszę, że zakończyłam ten kurs, z tego względu, że stworzyło mi to nowe możliwości współpracy, ale też rozszerzyło moje horyzonty myślenia i działania na rynku wrocławskim, jeśli chodzi o aktywność seniorów – mówi Aneta Sachno, absolwentka 6. edycji wrocławskiej Szkoły Liderów.

W ramach szkoły każdy z uczestników musi między innymi przygotować projekt zaliczeniowy.

– Najlepsze projekty są przez nas grantowane, czyli osoby, które napiszą najlepszy projekt będą mogły zrealizować go za pieniądze miejskie w jakiejś organizacji senioralnej, najczęściej jest to klub seniora – mówi Robert Pawliszko.

Kolejna edycja wystartuje jesienią. Zapisać się można w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, przez stronę internetową www.seniorzy.wroclaw.pl lub za pomocą numeru telefonu, który znajduje się na tejże stronie.

Uczestnikami Szkoły Liderów mogą być zarówno osoby młode, studenci, osoby w wieku średnim, jak również seniorzy. Wszyscy ci, którzy są zainteresowani zdobyciem wiedzy, pogłębieniem umiejętności w zakresie aktywizacji i integracji osób starszych – mówi Kamila Polańska.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy