Echo24.tv » Rozmowa
Justyna Zdanowicz, trenerka personalna EMS mówi o treningu z pomocą impulsów elektrycznych. Dla kogo taki trening jest korzystny i jak to możliwe, że jednostka treningowa trwająca 28 minut odpowiada treningowi siłowemu, który zajmuje nawet 3 godziny? O szczegółach w rozmowie Echo24.
Z Romanem Potockim, starostą powiatu wrocławskiego, rozmawiamy o nowej siedzibie powiatu, która była niezbędna. I o bezpłatnym KTG dla kobiet w ciąży, o wykładach na temat boleriozy, o walce z nadwagą i otyłością wśród dzieci i o poradach psychologów dla nastolatków.
O koncertach, aukcjach i tysiącach wolontariuszy na ulicach rozmawiamy z Rafałem Hejną, szefem sztabu przy Wrocławskim Instytucie Kultury.
O aktorach z niepełnosprawnościami na deskach Teatru Arka, o premierach, spektaklach i nagrodach rozmawiamy z aktorami – Markiem Trocińskim i Jaśkiem Grządzielą.
Z Krzysztofem Smolnickim, z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, rozmawiamy o tym, co zrobić, by poprawić jakość powietrza we Wrocławiu, gdzie zdobyć pieniądze na likwidację “kopciuchów” i co odpowiedział na złożone pismo pełnomocnik premiera.
Gościem Rozmowy Echo24 był Robert Leszczyński, członek zarządu wrocławskiej Platformy Obywatelskiej, który opowiadał o 22 latach działalności partii na polskiej scenie polityczniej, możliwości stworzenia jednej listy wyborczej całej opozycji na zbliżające się wybory parlamentarne oraz o sobotnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gościem Rozmowy Echo24 był prof. Jan Chmura, profesor nauk o kulturze fizycznej i fizjologii sportu, który w tym roku został ambasadorem 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Profesor ma za sobą udział w aż 24 maratonach, w rozmowie opowiadał o tym, jak zacząć, czego unikać i co jest najważniejsze, żeby bezpiecznie pokonać trasę 21, 097km.
Gościem Rozmowy Echo24 była Małgorzata Burnecka, przewodnicząca zarządu osiedla Karłowice-Różanka, która opowiadała o poprzednich edycjach WBO na osiedlu, ale także o inicjatywach rady osiedla. Karłowice-Różanka to jedno z największych wrocławskich osiedli. Integracja lokalnej społeczności na tak dużym terenie to niełatwe zadanie, ale pomysłów nie brakuje.
Gościem Rozmowy Echo24 był Ireneusz Markowski, prezes Fundacji Kapnij dla Afryki, który cztery lata temu wyjechał do Afryki i wpadł na pomysł budowania studni i ujęć wody. Problem głodu i suszy jest największy od 40 lat. Takie inicjatywy są w stanie zmienić rzeczywistość wielu osób.
Anna Bieliz z Wrocławskiej Strefy Kultury mówi o nadchodzącym naborze do miejskiego programu Mikrograntów. Opowiada o tym, kto angażuje się w tego typu działalność i jakiego rodzaju projekty można zgłaszać.
Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław mówi o tegorocznej edycji nocnego półmaratonu w stolicy Dolnego Śląska. Opowiada o zapisach, trasie, medalach i koszulkach, a także o naukowym ambasadorze – prof. Chmurze, który udowadnia, że biegać można zacząć w każdym wieku.
Z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego, profesorem Robertem Olkiewiczem, rozmawiamy o pierwszych sześciu miesiącach jego kadencji, o planowanych inwestycjach i zmianach na uczelni, o twardym zderzeniu z rzeczywistością osoby publicznej oraz o kontrowersjach wokół propozycji nadania przyszłej, nowej siedzibie fizyków i chemików imienia Kornela Morawickiego. Rozmowę prowadzi redaktor naczelny Telewizji Echo24 Paweł Czuma.
To bilans spraw tzw. frankowiczów. Coraz więcej klientów banków walczy o swoje prawa w sądzie. Konieczne będzie wypracowanie nowego modelu relacji banków z klientem -powiedział w Rozmowie Echo 24 – Jędrzej Jachira wspólnik w kancelarii prawnej Sobota Jachira. W programie mówił także o tym co to jest WIBOR i dlaczego wzrost tego wskaźnika tak mocno podwyższył koszty kredytów oraz liczbę klientów, którzy postanowili szukać pomocy prawnej w sporach z bankami.
O setkach usuniętych obraźliwych napisów na ścianach i murach, o wizjach lokalnych i rosnącej świadomości wśród wrocławian rozmawiamy z Ewą Żmudą z Wrocławskiego Centrum Integracji i Pauliną Marszczewską – Zbieg z Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.
Z Sergiuszem Kmiecikiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia, rozmawiamy o dwóch programach – Nasz Wrocław i Nasz Wrocław Max – czyli o korzyściach dla wrocławian i o tym, co od Sergiusza Kmiecika można wylicytować dla WOŚP.
O remontach nadodrzańskich podwórek, problemach z segregacją śmieci, Parku na Kępie Mieszczańskiej, ale także o potańcówce na Mostach Pomorskich i rapowaniu z młodzieżą w osiedlowej świetlicy rozmawiamy z Izabelą Duchnowską, przewodniczącą Zarządu Osiedla Nadodrze.
Gościem Rozmowy Echo24 była Piotr Jasion, dyrektor ds. rozwoju biznesu w VULCAN, który opowiadał jak może dziś wyglądać lekcja chemii. Empiriusz to urządzenie, które za pomocą Gogole VR pozwala wykonać szkolne chemiczne doświadczenia. W Polsce już 800 szkół korzysta z Empiriusz, czy to przyszłość polskiej edukacji?
Gościem Rozmowach Echo24 była dr Kataryna Turek z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, która opowiadała o skuteczności muzykoterapii. We Wrocławiu muzykoterapia ma już ponad 50-letnią tradycję. Na czym polega? Dlaczego warto ją studiować? Szczegóły w materiale.
Gościem Rozmowy Echo24 był Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji UM Wrocławia, który opowiada o kolejnej już edycji WBO, która rusza 16 stycznia. Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić swój pomysł. Dla nowicjuszy będzie także Szkoła Liderów.
Gościem Rozmowy Echo24 była Joanna Nawrot, przewodnicząca zarządu osiedla Osobowice-Rędzin. 12 stycznia przedstawiciele Wrocławskich Mieszkań włamali się do siedzimy Rady Osiedla Osobowice-Rędzin. Przyczyną była rzekoma awaria gazu. Przewodnicząca nie została poinformowana o zamiarach miejskiej spółki, a to naruszenie prawa.
W Rozmowie Echo24 spotykamy się z Arturem Kacprzakiem z Back to the Kraft – jednym z laureatów w konkursie Dobry Widok we Wrocławiu i oceniamy stan wrocławskich witryn oraz powody dla których dużo nam jeszcze brakuje do europejskich metropolii. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24
Kamil Nawirski z Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej mówi o ostatniej akcji wspólnego pisania listów na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami. Opowiada o przygotowaniach i tym, ile listów udało się wysłać.
Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce, mówi o budżecie uchwalonym na 2023 rok. Opowiada o kwestiach związanych z dystrybucją węgla przez gminy i wnioskach, które składali mieszkańcy. W rozmowie Echo24 także o inwestycjach oświatowych i Dolnośląskim Kluczu Sukcesu dla KRP Kobierzyce.
Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji PWR mówi o trwającej rekrutacji, zasadach i nowych kierunkach. Opowiada o spotkaniach informacyjnych i tym, co najczęściej wybierają młodzi inżynierowie.