Browsing: Rozmowa

Z doktor Katarzyną Zimmer, lekarzem okulistą, ekspertką Centrum Medycznego ZimMed, rozmawiamy o tym, jak zadbać o oczy zimą i na co w tym czasie zwracać uwagę, by nie mieć później kłopotów. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma – redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Paweł Trawka z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej opowiada o przygotowaniach przedświątecznych paczek, pomocy najbardziej potrzebującym oraz tym, w jaki sposób można wziąć w niej udział.

Michał Młyńczak, przewodniczący klubu PO w Radzie Miejskiej Wrocławia mówi o utworzeniu klubu i ostatnich zmianach w Radzie Miejskiej. Komentuje budżet stolicy Dolnego Śląska, odpowiada także na pytania o nadchodzące wybory samorządowe i poparcie dla obecnego prezydenta – Jacka Sutryka.

Z Tomaszem Bonkiem, wrocławskim dziennikarzem, podróżnikiem, reportażysta i autorem książek o niezwykłych historiach z Dolnego Śląska rozmawiamy o jego najnowszej książce „Ludzie na mydło – mit, w który uwierzyliśmy” poświęconej zbrodniczej działalności profesora Rudolfa Spannera i innych niemieckich lekarzy i naukowców w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Gościem Rozmowy Echo24 był Sławomir Czerwiński, wiceprzewodniczący zarządu osiedla Maślice, który podsumował ten rok na osiedlu. Radny zaprosił także na jarmark osiedlowy, który odbędzie się 10 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach. Podczas jarmarku będą zbierane pieniądze na operację dla Doriana, który cierpi na duże skrzywienie kręgosłupa.

Gościem rozmowy Echo24 był Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, który opowiadał o budżecie miasta na 2024 rok. Przewodniczący podsumował także inwestycje, które oddano w ciągu ostatnich 5 lat oraz o powołaniu nowego klubu w Radzie Miejskiej.

Z paniami Justyną Ambroziak, prezes Stowarzyszenia UNLOCK oraz Agatą Jankiewicz, koordynatorem ds. edukacji i terapii w Stowarzyszeniu UNLOCK rozmawiamy o tym, czym jest autyzm, jak często dotyka nasze dzieci, jak pomagać ludziom ze spektrum autyzmu w codziennym życiu, w tym w komunikacji, jak pomóc im w samorealizacji. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej mówi o swoich odczuciach i pierwszych dniach w Sejmie, o procesie powstawania rządu i braku większości dla gabinetu Mateusza Morawieckiego. Anna Sobolak komentuje także ustawę o finansowaniu in vitro i poziom debaty w Sejmie.