Na czym polega trening EMS i dlaczego warto dać porazić się prądem?

Justyna Zdanowicz, trenerka personalna EMS mówi o treningu z pomocą impulsów elektrycznych. Dla kogo taki trening jest korzystny i jak to możliwe, że jednostka treningowa trwająca 28 minut odpowiada treningowi siłowemu, który zajmuje nawet 3 godziny? O szczegółach w rozmowie Echo24.

POTOCKI: NASZYM MIESZKAŃCOM PROPONUJEMY WIELE PROGRAMÓW ZDROWOTNYCH. WARTO Z NICH KORZYSTAĆ

Z Romanem Potockim, starostą powiatu wrocławskiego, rozmawiamy o nowej siedzibie powiatu, która była niezbędna. I o bezpłatnym KTG dla kobiet w ciąży, o wykładach na temat boleriozy, o walce z nadwagą i otyłością wśród dzieci i o poradach psychologów dla nastolatków.

FINAŁ WOŚP JUŻ W NIEDZIELĘ. LETNIA ZADYMA W ŚRODKU ZIMY 29 STYCZNIA 2023

O koncertach, aukcjach i tysiącach wolontariuszy na ulicach rozmawiamy z Rafałem Hejną, szefem sztabu przy Wrocławskim Instytucie Kultury.

W TEATRZE ARKA UCZYMY SIĘ OD SIEBIE NAWZAJEM

O aktorach z niepełnosprawnościami na deskach Teatru Arka, o premierach, spektaklach i nagrodach rozmawiamy z aktorami – Markiem Trocińskim i Jaśkiem Grządzielą.

Smolnicki – Wrocław nadal zatyka dech w piersiach – nie swoim pięknem, a smogiem

Z Krzysztofem Smolnickim, z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, rozmawiamy o tym, co zrobić, by poprawić jakość powietrza we Wrocławiu, gdzie zdobyć pieniądze na likwidację “kopciuchów” i co odpowiedział na złożone pismo pełnomocnik premiera.

22 lata Platformy Obywatelskiej w Polsce

Gościem Rozmowy Echo24 był Robert Leszczyński, członek zarządu wrocławskiej Platformy Obywatelskiej, który opowiadał o 22 latach działalności partii na polskiej scenie polityczniej, możliwości stworzenia jednej listy wyborczej całej opozycji na zbliżające się wybory parlamentarne oraz o sobotnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Półmaraton. Jak się przygotować?

Gościem Rozmowy Echo24 był prof. Jan Chmura, profesor nauk o kulturze fizycznej i fizjologii sportu, który w tym roku został ambasadorem 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Profesor ma za sobą udział w aż 24 maratonach, w rozmowie opowiadał o tym, jak zacząć, czego unikać i co jest najważniejsze, żeby bezpiecznie pokonać trasę 21, 097km.

Polana Karłowicka to modelowy przykład WBO!

Gościem Rozmowy Echo24 była Małgorzata Burnecka, przewodnicząca zarządu osiedla Karłowice-Różanka, która opowiadała o poprzednich edycjach WBO na osiedlu, ale także o inicjatywach rady osiedla. Karłowice-Różanka to jedno z największych wrocławskich osiedli. Integracja lokalnej społeczności na tak dużym terenie to niełatwe zadanie, ale pomysłów nie brakuje.

Od czterech lat buduję studnie w Afryce

Gościem Rozmowy Echo24 był Ireneusz Markowski, prezes Fundacji Kapnij dla Afryki, który cztery lata temu wyjechał do Afryki i wpadł na pomysł budowania studni i ujęć wody. Problem głodu i suszy jest największy od 40 lat. Takie inicjatywy są w stanie zmienić rzeczywistość wielu osób.

1 lutego rusza kolejny nabór do Mikrograntów!

Anna Bieliz z Wrocławskiej Strefy Kultury mówi o nadchodzącym naborze do miejskiego programu Mikrograntów. Opowiada o tym, kto angażuje się w tego typu działalność i jakiego rodzaju projekty można zgłaszać.

9. Nocny Wrocław Półmaraton: zapisało się już prawie 7 tys. uczestników

Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław mówi o tegorocznej edycji nocnego półmaratonu w stolicy Dolnego Śląska. Opowiada o zapisach, trasie, medalach i koszulkach, a także o naukowym ambasadorze – prof. Chmurze, który udowadnia, że biegać można zacząć w każdym wieku.

Trudne początki rektora

Z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego, profesorem Robertem Olkiewiczem, rozmawiamy o pierwszych sześciu miesiącach jego kadencji, o planowanych inwestycjach i zmianach na uczelni, o twardym zderzeniu z rzeczywistością osoby publicznej oraz o kontrowersjach wokół propozycji nadania przyszłej, nowej siedzibie fizyków i chemików imienia Kornela Morawickiego. Rozmowę prowadzi redaktor naczelny Telewizji Echo24 Paweł Czuma.

98 procent Polaków wygrywa w sądach

To bilans spraw tzw. frankowiczów. Coraz więcej klientów banków walczy o swoje prawa w sądzie. Konieczne będzie wypracowanie nowego modelu relacji banków z klientem -powiedział w Rozmowie Echo 24 – Jędrzej Jachira wspólnik w kancelarii prawnej Sobota Jachira. W programie mówił także o tym co to jest WIBOR i dlaczego wzrost tego wskaźnika tak mocno podwyższył koszty kredytów oraz liczbę klientów, którzy postanowili szukać pomocy prawnej w sporach z bankami.

Z MOWĄ NIENAWIŚCI TRZEBA WALCZYĆ

O setkach usuniętych obraźliwych napisów na ścianach i murach, o wizjach lokalnych i rosnącej świadomości wśród wrocławian rozmawiamy z Ewą Żmudą z Wrocławskiego Centrum Integracji i Pauliną Marszczewską – Zbieg z Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.

KMIECIK: PROMUJEMY TYCH WROCŁAWIAN, KTÓRZY WE WROCŁAWIU ROZLICZAJĄ PODATKI I TU SĄ ZAMELDOWANI

Z Sergiuszem Kmiecikiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia, rozmawiamy o dwóch programach – Nasz Wrocław i Nasz Wrocław Max – czyli o korzyściach dla wrocławian i o tym, co od Sergiusza Kmiecika można wylicytować dla WOŚP.

DUCHNOWSKA: NA NADODRZU DUŻO SIĘ DZIEJE. TRZEBA NADROBIĆ LATA ZANIEDBAŃ

O remontach nadodrzańskich podwórek, problemach z segregacją śmieci, Parku na Kępie Mieszczańskiej, ale także o potańcówce na Mostach Pomorskich i rapowaniu z młodzieżą w osiedlowej świetlicy rozmawiamy z Izabelą Duchnowską, przewodniczącą Zarządu Osiedla Nadodrze.

Czy można wykorzystać grę na lekcji chemii?

Gościem Rozmowy Echo24 była Piotr Jasion, dyrektor ds. rozwoju biznesu w VULCAN, który opowiadał jak może dziś wyglądać lekcja chemii. Empiriusz to urządzenie, które za pomocą Gogole VR pozwala wykonać szkolne chemiczne doświadczenia. W Polsce już 800 szkół korzysta z Empiriusz, czy to przyszłość polskiej edukacji?

Muzykoterapia działa! Wiele badań to potwierdza

Gościem Rozmowach Echo24 była dr Kataryna Turek z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, która opowiadała o skuteczności muzykoterapii. We Wrocławiu muzykoterapia ma już ponad 50-letnią tradycję. Na czym polega? Dlaczego warto ją studiować? Szczegóły w materiale.

To już 11. rok Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Gościem Rozmowy Echo24 był Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji UM Wrocławia, który opowiada o kolejnej już edycji WBO, która rusza 16 stycznia. Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić swój pomysł. Dla nowicjuszy będzie także Szkoła Liderów.

Nawrot: Doszło do złamania prawa, to atak na demokrację na osiedlowym szczeblu

Gościem Rozmowy Echo24 była Joanna Nawrot, przewodnicząca zarządu osiedla Osobowice-Rędzin. 12 stycznia przedstawiciele Wrocławskich Mieszkań włamali się do siedzimy Rady Osiedla Osobowice-Rędzin. Przyczyną była rzekoma awaria gazu. Przewodnicząca nie została poinformowana o zamiarach miejskiej spółki, a to naruszenie prawa.

Dobra „Witryna na Gwiazdkę”

W Rozmowie Echo24 spotykamy się z Arturem Kacprzakiem z Back to the Kraft – jednym z laureatów w konkursie Dobry Widok we Wrocławiu i oceniamy stan wrocławskich witryn oraz powody dla których dużo nam jeszcze brakuje do europejskich metropolii. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24

Nocne Listowanie na PWr: rekordowe prawie 1000 listów

Kamil Nawirski z Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej mówi o ostatniej akcji wspólnego pisania listów na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami. Opowiada o przygotowaniach i tym, ile listów udało się wysłać.

Kopeć: w gminie Kobierzyce kluczowe są inwestycje oświatowe

Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce, mówi o budżecie uchwalonym na 2023 rok. Opowiada o kwestiach związanych z dystrybucją węgla przez gminy i wnioskach, które składali mieszkańcy. W rozmowie Echo24 także o inwestycjach oświatowych i Dolnośląskim Kluczu Sukcesu dla KRP Kobierzyce.

Rekrutacja zimowa na PWR: ponad 60 kierunków

Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji PWR mówi o trwającej rekrutacji, zasadach i nowych kierunkach. Opowiada o spotkaniach informacyjnych i tym, co najczęściej wybierają młodzi inżynierowie.