Browsing: Rozmowa

Podróżowanie to wspaniała przygoda, jednak nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z planem. W trakcie wycieczki mogą pojawić się różne problemy, takie jak niezadowolenie z wycieczki, opóźnienia lotów, odwołania, zagubienie bagażu czy nieświadome przewożenie zakazanych pamiątek. Aby lepiej przygotować się na ewentualne trudności porozmawiamy z naszym gościem: Marta Daćków, radca prawny.

Mirsk to piękne miasto, które przyciąga coraz więcej mieszkańców. Aby lepiej zrozumieć plany rozwoju miasta, a także poznać aktualne wyzwania i sukcesy porozmawiamy z burmistrzem Mirska, Andrzejem Jasińskim 

Fotografia krajobrazowa to sztuka, która wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale także wyjątkowego wyczucia chwili i pasji do natury. Grzegorz Truchanowicz jest jednym z tych artystów, którzy potrafią uchwycić piękno górskich krajobrazów w sposób zapierający dech w piersiach.

Malownicze Kowary- miasteczko jest znane nie tylko z bogatej historii i pięknych krajobrazów, ale również z dynamicznie rozwijającej się infrastruktury oraz licznych wydarzeń. Naszym gościem jest Elżbieta Zakrzewska Burmistrzyni Kowar

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty rusza już 18 lipca i potrwa do 28 lipca. W programie między innymi darmowe pokazy filmowe na wrocławskim Rynku, Scena VR, koncerty, wystawy i inne wydarzenia towarzyszące. O szczegółach tegorocznej edycji opowiedział Marcin Pieńkowski, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu przedstawił nowy program remontów infrastruktury drogowej. Obejmuje on 7 zadań, które zostaną zrealizowane w 16 lokalizacjach na terenie naszego miasta. O szczegółach opowiedział w programie Rozmowa Echo24 Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, z którym też przy okazji porozmawialiśmy o wyremontowanym moście Zwierzynieckim, trwających pracach remontowych na moście Uniwersyteckim i o Promenadzie Krzyckiej.

Lelenfant to międzynarodowy i międzykulturowy projekt, który od lat łączy młodzież, pedagogów, artystów z różnych zakątków świata. Wcześniej funkcjonował pod nazwą „Brave Kids”. Obecnie jest prowadzony przez fundację „Przyjaźń Sztuka Edukacja”. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 14 lipca i potrwa do 31 lipca. O szczegółach opowiedziała w Rozmowie Echo24 Iwona Frydryszak, fundacja „Przyjaźń Sztuka Edukacja”.

W tym roku w okresie wakacyjnym prace remontowe zostaną przeprowadzone w ponad 100 wrocławskich szkołach i przedszkolach oraz w żłobkach. Miasto na ten cel przeznaczy ponad 50 mln zł. Więcej na ten temat opowiedzieli w Rozmowie Echo24 Monika Dubec z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Tomasz Jankowski z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu istnieje już od ponad 30 lat. Ma w swoich zasobach ponad 130 jednostek zabytkowych. Posiada jedną z największych kolekcji zabytkowych wagonów towarowych w Europie. Gościem studia Echo24 był Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, z którym rozmawialiśmy między innymi o wakacyjnych przejażdżkach zabytkowym taborem po Dolnym Śląsku oraz o planach związanych z siedzibą Muzeum Kolejnictwa we Wrocławiu.